КНП «Київський міський пологовий будинок №1»

Україна є державою, якій притаманна традиція народження дітей в здоровій обстановці.

З 1991 року Міністерством охорони здоров’я України за ініціативи ВООЗ та Дитячого фонду ЮНІСЕФ впроваджується Програма підтримки грудного вигодовування в нашій країні.
Одним з найважливіших індикаторів успішності виконання Програми грудного вигодовування, закладеними в постанові КМУ від 2006 року “Про затвердження державної програми “Репродуктивне здоров’я нації “ на період до 2015 року”, є народження дітей в закладах, які сертифіковані як “Лікарня, доброзичлива до дитини”. Таке звання надається родопомічному закладу, в якому діти з перших хвилин після народження потрапляють в обійми мами і більше не розлучаються. Починають смоктати груди в першу годину після пологів і отримують тільки грудне молоко. Статус «Лікарня, доброзичлива до дитини» присвоюється закладам охорони здоров’я України, які надають допомогу матерям та дітям відповідно до вимог Розширеної Ініціативи ВООЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини». В основу Ініціативи покладені Принципи підтримки грудного вигодовування. Даний статус присвоюється рішенням Координаційної ради міністерства охорони здоров’я України.

Київський міський пологовий будинок №1 стає першим закладом, який отримує статус «Лікарня, доброзичлива до дитини». Ми регулярно проходимо переатестацію і підтверджуємо свій статус. Остання переатестація була в жовтні 2017 року. Ми пишаємося цим статусом!

Принципи підтримки грудного вигодовування затверджені
Наказом N 715 від 28.10.2011 Mіністерства охорони здоров’я України «Про подальше впровадження Розширеної Ініціативи” Лікарня, доброзичлива до дитини” в Україні»
Принципи підтримки грудного вигодовування
1. Наявність плану дій (політики) щодо підтримки грудного вигодовування (далі – Політика) і регулярне доведення його положень до відома усіх медичних працівників закладу, вагітних, матерів та членів їх родини.
2. Систематичне навчання медичного персоналу щодо впровадження Політики (плану дій) підтримки грудного вигодовування.
3. Впровадження в практику сучасних методів підготовки сім’ї до народження дитини. Інформування та навчання вагітних, матерів та членів їх родин щодо переваг та методів грудного вигодовування.
4. Допомога матерям успішно розпочати раннє грудне вигодовування.
5. Навчання вагітних, матерів та членів їх родини як годувати грудьми та як зберегти лактацію в складних ситуаціях, в тому числі якщо вони тимчасово відокремлені від своїх дітей.
6. Підтримка виключно грудного вигодовування до шестимісячного віку дитини за винятком випадків, зумовлених медичними та соціальними показаннями, і продовження грудного вигодовування до 1 року і більше із своєчасним введенням пригодовування.
7. Забезпечення цілодобового спільного перебування матерів з дітьми та участі матері (членів родини) у здійсненні догляду за дитиною.
8. Заохочення матерів до грудного вигодовування за вимогою дитини за відсутності медичних протипоказань.
9. Відмова від використання у дітей, які знаходяться на грудному вигодовуванні, сосок, пустушок чи інших середників, які імітують материнські груди.
10. Створення груп підтримки грудного вигодовування і направлення до них матерів.
11. Дотримання Міжнародного зведення правил збуту замінників грудного молока (додається).
12. Практика партнерських пологів (підготовка партнерів і допомога жінці під час пологів, вибір вільної позиції в пологах). Вільне відвідування породіллі (матері) і дитини у відділенні спільного перебування.

Джерело 

Також ознайомитись з інформацією можливо за посиланням