КНП «Київський міський пологовий будинок №1»

12 березня в Україні та в Києві, зокрема, оголошено про карантинні заходи з приводу розповсюдження інфекції Covid-19.

Ці заходи стосуються кожного. Проте, хочемо відзначити, що до найвразливіших категорій населення відносяться і вагітні жінки та годуючі мами. 

Вагітні жінки належать до категорії пацієнтів у яких підвищений ризик ускладнень при БУДЬ-ЯКІЙ респіраторній інфекції, зокрема, коронавірусній. Тобто, будь-яке респіраторне захворювання у вагітної жінки протікає з більшими ускладненнями, ніж у не вагітних.

Щоб уникнути інфікування та значних ускладнень вагітним жінкам варто дотримуватися наступних правил:

  1. Дотримуватися особистої гігієни: часто мити руки (не менше 20 сек., ретельно миючи всю поверхню долонь та зап’ястки), користуватися дезінфікуючими засобами з вмістом спирту для дезінфекції рук та поверхонь, уникати зайвих доторків до людей та різних поверхонь (дверні ручки, поручні тощо.). 
  2. Мінімізувати контакти з людьми, за виключенням рідних, які не мають ознаки респіраторних захворювань.
  3. Відмовитись від відвідування громадських місць (супермаркети, громадський транспорт, великі скупчення людей, в тому числі й лікувальні заклади).
  4. Стежити за температурою всіх членів родини.
  5. Якщо в родині є діти, то варто їх вберегти та мінімізувати їхні відвідування громадських місць.
  6. При появі симптомів схожих до проявів коронавірусу у вагітної жінки або членів її родини варто негайно звернутися до лікаря. 

В Києві у закладах, які визначені для госпіталізації з підозрою на коронавірус вже є тест-системи. Лікувальні заклади, куди може звернутися пацієнт, мають чіткий алгоритм дій при підозрі на коронавірусну інфекцію.